Acasă / Proiecte / Amenajarea spațiului public din fața Colegiul Național Mihai Eminescu .

Amenajarea spațiului public din fața Colegiul Național Mihai Eminescu .

Situația curentă a spațiului este una foarte degradată.În acest spațiu există mai mulți copaci , dar nu există nicio bancă și pavajul este foarte degradat.Ar fi păcat dacă acest spațiu urban n-ar fi reabilitat deoarece când treci prin zonă ai o senzație de paragină.Obiectivul este de-a se transforma într-o zonă unde poți sta la umbra copacilor pe o bancă citind o carte sau să te odihnești.

Beneficiul ar fi că turiștii și constănțenii ar avea un spațiu în centrul vechi al orașului unde să se poată relaxa la umbra copacilor.

Înlocuirea pavajului , păstrarea copacilor și a spațiului verde și amplasarea de bănci.Iar iluminatul să fie din pavaj pentru ca zona să fie cât mai atractivă .

Spațiul din fața Colegiul Național Mihai Eminescu.

.

respins
Motivare: Spațiul public nu poate fi amenajat deoarece terenurile respective sunt proprietate privată.
Amenajare spații publice
Barla Adrian
24.09.2022
500 000 lei
Dacă te-ai răzgândit și vrei să votezi altceva din domeniul "Amenajare spații publice", trebuie mai întâi să retragi votul deja acordat acestui proiect.